muzeum ludowe

Sanok – miasto kultury i tradycji

Autor ŁukaszW

Sanok to niewielkie miasto na Podkarpaciu, które jednak może pochwalić się wyjątkowo bogatą historią oraz kulturą. Sanok to miasto, które jest domem dla wielu, niezwykle inspirujących i urzekających muzeów. Jednym z nich jest z pewnością muzeum budownictwa ludowego w Sanoku, które staje się coraz częstszym miejscem odwiedzin ogromnej ilości turystów. Co więc możemy zobaczyć w muzeum budownictwa ludowego w Sanoku?

Wystawa stała

Muzeum budownictwa ludowego w Sanoku w pierwszej kolejności zaprosi nas do tego, by zapoznać się z jego stałą wystawą. Eskpozycja ta prezentuje ponad 200 eksponatów, które pochodzą z własnych zbiorów sztuki cerkiewnej. Wystawa ta została po raz pierwszy otwarta i jednocześnie udostępniona do zwiedzania w 1998 roku, kiedy to muzeum budownictwa ludowego w Sanok świętowało 40-lecie swojego istnienia. Sama Muzealna Kolekcja Malarstwa Ikonowego powstała w latach 60 wieku ubiegłego.

Wystawa czasowa

Z kolei drugą z atrakcji jaką może nam zaoferować muzeum budownictwa ludowego w Sanoku są wystawy czasowe. Ekspozycje te oczywiście stale się zmieniają, a co za tym idzie co określony czas możemy spodziewać się zupełnie czego innego. Muzeum budownictwa ludowego w Sanoku stara się bowiem zaskakiwać swoich gości i co chwila dawać im możliwość do zapoznania się z niezwykle bogatą kolekcją muzealnych zbiorów, które są nas w stanie zabrać w niezapomnianą podróż do przeszłości. Warto więc się w nią wybrać!


15-08-22

mbl.sanok.pl © 2022