wiejskie chaty

Wiejskie chaty na podkaprpaciu

Autor ŁukaszW

Wiejskie chaty na podkarpaciu cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona turystów jak również gości województwa podkarpackiego. To zabytki, które pozwalają nam przenieść się w dawne czasy, pełne ciekawych eksponatów oraz dzieł sztuki. Gdzie znajdują się wiejskie chaty? Dlaczego warto je odwiedzić?

Jak się tam dostać i co zwiedzić

Wiejskie chaty na podkarpaciu możemy odnaleźć w Muzeum Budownictwa w Sanoku, zlokalizowane przy ulicy Rybickiego. Do dyspozycji gości muzeum oddano wygodny parking, na którym będziemy mogli zostawić auto, bus czy autokar. Wiejskie chaty na podkarpaciu zlokalizowane są w skansenie muzeum. Zaliczyć możemy do nich synagogę, dwór ze Święcan czy Galicyjski rynek. Chaty ulokowane są w przepięknym przyrodniczym anturażu, przez co spacer wśród ciekawych zabytków jest także doskonałym momentem na obcowanie z naturą. 

Atrakcje turystyczne i ciekawostki

Wiejskie chaty na podkarpaciu to bardzo ciekawe budowle. Pochodzą one z 1861 roku. Wybudowane zostały przez Majstra Soche. Do produkcji chat wiejskich użyte zostało m.in. drewno jodłowe czy cegła. Wiejskie chaty posiadają wieńcowe konstrukcje bez podpiwniczenia. Co więcej, na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku organizowane są różnorodne wydarzenia, m.in. giełda staroci, europejskie dni dziedzictwa, wojewódzki przegląd orkiestr dętych, jarmark bożonarodzeniowy oraz wiele innych ciekawych eventów. 


06-09-22

mbl.sanok.pl © 2022