zwiedzanie muzeum

Co warto zobaczyć w muzeum ludowym w Sanoku?

Autor ŁukaszW

Zwiedzanie muzeum ludowego w Sanoku to przepiękna przygoda, która pozwala na zdobycie wiedzy oraz niezapomnianych wrażeń i wspomnień przez szeroką grupę odwiedzających. To miejsce, które regularnie gości wycieczki szkolne, rodziny z dziećmi, jak również pasjonatów budownictwa i architektury. Co warto wiedzieć o muzeum ludowym w Sanoku? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Zabytki w muzeum ludowym w Sanoku

Zwiedzanie muzeum ludowego w Sanoku pozwala na poznanie wielu ciekawych, niepowtarzalnych zabytków. Zwiedzając skansen możemy obserwować dawną architekturę, podziwiać budownictwo województwa podkarpackiego, które stało się podwaliną dzisiejszych nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Jednym z najciekawszych punktów jest wystawa ikon, na której możemy oglądać doskonałą sztukę cerkiewną. Na ścieżce znajduje się także Dwór ze Święcan czy ciekawy, pełny dodatkowych atrakcji dla zwiedzających Rynek Galicyjski.

Ciekawostki o muzeum ludowym w Sanoku

Zwiedzanie muzeum ludowego w Sanoku to tylko jedna z atrakcji. Na terenie muzeum organizowane są różnorodne imprezy oraz wydarzenia. Co więcej, w trzecią niedzielę miesiąca, w okresie od kwietnia do października, organizowana jest giełda staroci, na której możemy podziwiać oraz zakupić wiele ciekawych eksponatów. Do popularnych eventów zaliczyć można także Święto Kultury Karpat Wschodnich czy Karpaty zaklęte w drewnie. To sprawia, że muzeum ludowe w Sanoku jest odwiedzane przez ogromną liczbę turystów przez cały rok. 


14-09-22

mbl.sanok.pl © 2022